Sonicwall Hakkında

asd

Performans ve Güvenlik
SonicWALL ağ güvenliği, güvenli uzaktan erişim, web ve e-posta güvenliği, istenmeyen e-postalara karşı koruma, yedekleme ve kurtarma için yüksek performanslı güvenlik çözümleri yelpazesiyle mükemmel bir şekilde tümleştirilmiş dinamik olarak akıllı hizmetler, yazılımlar ve donanımlar tasarlar. Pazar lideri Unified Threat Management (Birleşmiş Tehdit Yönetimi) teknolojimiz ataklara karşı koruma, farklı boyutlardaki şirketlere birinci sınıf virüslere karşı koruma, istenmeyen e-postalara karşı koruma ve kullanıcı kontrolü seçenekleri sunmaktadır. SonicWALL’un küresel stratejik ortak, bayi ve distribütörler ağında bilgi teknolojisi alanında faliyet gösteren en tanınmış firmalar yer almaktadır. SonicWALL’un zengin güvenlik çözümleri portföyü, milyonlarca müşterimize sadece networklerini değil, detaylı olarak şirketlerini korumaları için gerekli kapsamlı koruma seçeneklerini sunmaktadır.

Ödüllü Liderlik
1991 yılında kurulan ve önemli endüstri analistlerinin övgülerini kazanan SonicWALL, Inc. ( NASDAQ : SNWL ), 1999 yılında halka arz olmuştur. 1997 yılında pazarda bir ilk olarak DPI, content filter, wireless entegre UTM/Firewall cihazını üretmiştir. Sürekli yenilikçi yaklaşımı ile ilk 3G UTM cihazını ve yakın zamanda dünyanın ilk endüstriyel Multicore UTM cihazını üreten SonicWALL küçük, orta ölçekli ve kurumsal şirketlere yönelik güvenlik çözümlerinde liderdir. SonicWALL Visionaries Quadrant of Gartner, Inc.’nin 2007 SSL VPN Magic Quadrant’ında yer almaktadır ve Gartner tarafından 2008 yılında 20-500 -1000 kullanıcı segmentine karşılık gelen SMB segmentinde en üst seviyede güçlü pozisyonda gösterilmiştir. Ödüller ve rekabet analizleri arasında InfoWorld tarafından verilen Yılın Teknolojisi Ödülü, CMP Xchange tarafından verilen Güvenlik Alanında Teknik Yenilik Ödülü ve sadece son 12 ay içerisinde katıldığı 20’nin üzerinde testte en iyi ürün ödülü ve 5 yıldızlı incelemeler yer almaktadır. 15,000’in üzerinde kanal ortağı ve dünyanın her yerinde bir milyonun üzerinde satış performansı ile SonicWALL, VAR Şirketleri Yıllık Rapor Kartı’nda dört yıl üst üste güvenlik cihazı kategorisinde yer alarak büyük bir onur kazanmıştır.

SonicWALL çözümleri yüksek performanslı şirket networklerinden risk, maliyet ve karmaşayı uzaklaştıracak şekilde tasarlanmış dinamik olarak akıllı hizmetler, yazılımlar ve donanımları bir araya getirir. Yaklaşık 20 seneden beri, SonicWALL çözümleri ve servisleri milyonlarca kurumsal kullanıcıya, performans ve kapsamlı korumayla elde edilen rekabet üstünlüğünü sunar. SonicWALL çözümleri devlet, sağlık ve perakende satış noktaları da dahil olmak üzere, dünyanın farklı yerlerindeki her ölçekteki ortamlarda başarıyla uygulanmaktadır.

asdÇünkü İşiniz Beklemez...!

Veri yedekleme çözümleri, en çok ihtiyaç duyulduğu anda geri yükleme becerisi oranında güvenilirdir. SonicWALL güvenli ve hızlı kurtarma garantisi sunar.
s Otomatik ve saydam yedekleme

Verilerin, uygulamaların ve sistemlerin sık karşılaşılan kullanıcı hatası, donanım arızası, silinme, olası bir yıkım ve zararlı saldırılara karşı güvenli bir şekilde korunduklarından emin olunmasını sağlar.
 

  Açık dosya yedekleme ve kurtarma

Tüm dosyaların birden fazla eski sürümünün anında ve sürekli olarak kullanılabilir durumda açık dosyadan yedekleyebilir. Exchange, SQL Server ve Active Directory de dahil olmak üzere yedekler. CDP versiyon katalogları dosyalar ve hatta ayrı Exchange Posta Kutularının kolayca, anında, tek tuşla kurtarılmasını sağlayarak, arıza süresini en aza indirger.

s Şubeler arası yedekleme

SonicWALL CDP şubeler arası yedekleme hizmeti güvenli AES 256 bitlik şifreleme kullanarak, verileri otomatik olarak uzakta bulunan bir başka CDP cihazına aktarır. Noktadan noktaya yada çok noktadan bir noktaya yedekleme senaryoları için idealdir.

  s İmaj yedekleme

SonicWALL BMR yazılımı işletim sistemi dosyaları, programlar, veritabanları ve ayarlar da dahil olmak üzere, tüm sunucu ya da iş istasyonunun eksiksiz bir imajını alır.

s Kullanıcı tabanlı geri yükleme

Yönetim sürecinin en az düzeyde insan müdahalesi ile gerçekleştirilmesini ve kurtarmanın kullanıcı tarafından yapılmasını sağlar. Sunulan esnek kurtarma seçenekleri dosya, uygulama, veritabanı ve ayarların dakikalar içerisinde kurtarılmasını sağlar.

  s Aynı veya farklı donanıma geri yükleme

Sihirbazla yönlendirilen arayüzü IT yöneticilerinin tüm bir sistemi kurtarıp, marka, model ya da takılı bileşenlere bakılmaksızın, benzeşmeyen fiziksel ya da sanal donanımlara yüklemesini sağlar.

asdSpam'lardan Kurtulun!
İşletmenizin E-mail koruma, kural yönetimi, arşivleme ve raporlama ihtiyaçları için kullanımı kolay ve kapsamlı çözüm…
s İster yazılım, ister donanım

SonicWALL E-mail security çözümlerine Windows Server üzerinde yazılım olarak yada donanım olarak 25 kullanıcıdan 100 bin kullanıcıya kadar ölçeklenebilen bir yapıda sahip olabilirsiniz.
 

  s Gelen ve giden E-mail koruması

Gelen ve giden tüm e-mail trafigini kontrol eden ve sürekli kendini geliştiren akıllı mekanizması ve ödüllü istenmeyen e-postaya karşı koruma motoru ile bir araya gelen uçtan uca saldırı izleme özelliği, istenmeyen e-posta saldırılarına karşı en etkili ve güncel şekilde korunmanızı sağlar.

s İstenmeyen E-posta yönetimi

İstenmeyen e-posta yönetiminin kolayca son kullanıcılara devredilebilmesini sağlar ve yanlış kararların sayısını azaltır. İstenmeyen posta özetleri ve Outlook® için İstenmeyen e-posta düğmesi son kullanıcıların IT departmanının müdahalesi olmadan, gelen kutularındaki istenmeyen e-postalara etkin bir şekilde tepki verebilmelerini sağlar.

  s Arşivleme, raporlama ve kural yönetimi

Gelen ve giden tüm e-mail trafigini arşivlemenize, grafiksel ve metinsel olarak raporlamanıza yardımcı olur. Kurum politikaları yada uyumluluk gereksinimleri için e-mailler üzerinde kurallar oluşturmanızı ve tam kontrolünüzün olmasını sağlar.

1 Kolay kurulum, grafiksel arayüz

Kapsamlı bir e-posta güvenlik çözümü uygulamaya koyarak ve yöneterek, IT departmanlarının omuzlarındaki yükü önemli ölçüde azaltır. Grafiksel arayüzü, kullanımı kolay ve anlaşılır hale getirir. Detay ayarları sorunların kolayca giderilmesini sağlar ve yasal e-postaların istenmeyen e-posta olarak değerlendirilmesini önler.

   
asdRaporlama Ve Merkez Yönetimi
Viewpoint
Viewpoint 

 

SonicWALL ViewPoint™ kolay kullanımlı web tabanlı bir raporlama aracıdır ve Sonicwall ürünleri ve servislerinin ölçeklenmesinde kullanılır. Network uygulamalarını ve güvenlik aktivitelerini ayrıca web kullanımını matematiksel değerlerini ölçeklendirmek için ve yöneticilerin network yapısının sağlığını incelemesi açısından kolaylıklar sunan bir servistir.

Network ve kullanıcı aktivitelerini grafiksel ve kolay anlatımını açıklayıcı bir özellik sunar.

Talep üzerine raporlama yönetimsel maliyeti hafifletir.

Web tabanlı yapılandırılması uzaktan veya lokal erişimler için kolay stratejik tertipleme 
özelliği sağlar.

 
GMS Software
GMS Software 

 

SonicWALL Global yönetim sistemi (GMS). Sonicwall cihazlarının ve uygulamalarının, organizasyonlarda rahat ve verimli kullanımını güçlü ve yaratıcı özelliklerini, güvenlik protokollü yapılandırmasını sağlar. Organizasyonlar global bir bakış açısıyla yönetim servisi almakla beraber, detaylı bilgi desteği ve güvenlik uygulamaları alırlar. Bunlar sırası ile ağgeçidi, antivirüs, antispyware, intrusion prevention ve içerik filtreleme özelliklerini tek bir konsoldan yönetebilirler.
Sonicwall’un GMS, hızlı depolama maliyet azaltma, organizasyonlara çalışan yükü azaltma özelliklerini kazandırır.

Global güvenlik VPN protokollerinde kolay yapılandırma ve uygulama özelliği sağlar.

Güvenlik cihazlarının, kullanıcı aktivitilerini merkeziyetçi bir raporlama ve kontrol etme 
özelliği sunar.

Destekleyici büyüyen genişlemeyi ölçekleme yeteneği sağlar.